10 wrz 2015 / WAGO /

Sterownik BACnet MS/TP – zaawansowane funkcje i korzystne cenowo podłączanie sygnałów I/O

Łatwe projektowanie i instalowanie funkcji budynkowych: nowy sterownik BACnet ze złączem do sieci MS/TP poprzez klasyczne połączenie dwuprzewodowe wyróżnia się wyjątkowo bogatym wyposażeniem i umożliwia łatwe podłączanie sygnałów I/O z obiektu.

Rynek aplikacji BACnet stale się rozrasta. WAGO reaguje na tę potrzebę natychmiast, wprowadzając nowy sterownik BACnet (750-829) z funkcjonalnością MS/TP. Łączy on wszystkie techniczne właściwości sterownika BACnet IP (750-831) z komunikacją MS/TP (master-slave/token-passing).

Sterownik BACnet MSTP

Od prostego odczytu danych i sterowania czujnikami i elementami wykonawczymi z obieku, aż po kompleksową regulację – 750-829 to łatwe w montażu (oprzewodowanie przy użyciu skrętki), elastyczne i ekonomiczne rozwiązanie do komunikacji szeregowej w budynku.

Sterownik do aplikacji HVAC i automatyki pomieszczeniowej

Sterownik realizuje nie tylko zadania scentralizowanego i rozproszonego sterowania i regulacji

w niewielkich układach HVAC lub automatyki pomieszczeniowej. Jako interfejs zapewnia szybką i elastyczną integrację wyspecjalizowanych sieci obiektowych jak DALI, LON®, KNX, EnOcean lub MP-Bus. Podwala też na bezpośrednie, ekonomiczne podłączanie elementów wykonawczych i czujników do odpowiednich modułów I/O umieszczonych w węźle ze sterownikiem BACnet.

BACnet – trendy, alarmy, programy czasowe

Sterownik BACnet odpowiada profilowi „B-BCs“ (BACnet-Building-Controller) i tym samym wspiera wszystkie istotne właściwości BACnet. Swoje walory prezentuje także w pracy „natywnej“: dla każdego kanału podłączonych modułów I/O generuje automatycznie odpowiednie obiekty BACnet. Użycie konfiguratora BACnet pozwala na szybkie i łatwe uruchomienie sterownik i zrealizowanie funkcji „backup & restore“ oraz synchronizacji czasowej. Zintegrowany menedżer urządzeń ułatwia konfigurację w skomplikowanych sieciach BACnet - umożliwia na przykład tabelaryczne zestawienie punktów danych, ich eksportowanie i importowanie. Zintegrowany menedżer urządzeń ułatwia konfigurację w skomplikowanych sieciach BACnet - umożliwia na przykład tabelaryczne zestawienie punktów danych, ich eksportowanie i importowanie.

Duża pamięć, szybki procesor, praktyczne detale

Już samo wyposażenie sterownika robi wrażenie - dużą wydajność zapewniają 32-bitowy CPU, pamięć programowa i pamięć danych 1024 kB, pamięć nieulotna 28 kB i system plików o pojemności 4,5 MB. Innym udogodnieniem jest złącze serwisowe (na przykład na potrzeby CODESYS-a lub zarządzania przez Internet).

Zalety sterownika BACnet MS/TP

  • złącze MS/TP
  • wydajny procesor
  • serwer natywny
  • profil BACnet Device (B-BC)
  • złącze serwisowe (ETHERNET) dla CODESYS i zarządzania przez Internet
Góra
Komentarze
Brak komentarzy, podziel się swoją opinią jako pierwszy....
Wideo
RELACJA Z TARGÓW ŚWIATŁO 2015
Targi Poznańskie - pasja w działaniu!

Kalendarium

Nowe firmy