9 lis 2015 / WAGO /

Sterowanie aplikacjami przemysłowymi – sterownik z runtime'em CODESYS 3

Projektowanie, sterowanie i wizualizacja projektów jeszcze łatwiejsze i bardziej komfortowe: przy pomocy sterownika PFC200 z runtime'em CODESYS 3 oraz systemem operacyjnym Linux® czasu rzeczywistego można tworzyć bardziej efektywne aplikacje automatyki.

Coraz krótsze odstępy czasowe we wprowadzaniu nowych wyrobów na rynek i coraz szybszy zwrot z inwestycji (ROI): to oferuje klientom WAGO dzięki wprowadzeniu nowego oprogramowania inżynierskiego.

Sterowanie aplikacjami przemysłowymi sterownik z runtimeem CODESYS 3

Oprócz dotychczas stosowanego systemu runtime CODESYS 2 nowy PFC200 wyposażony jest dodatkowo w e!RUNTIME bazujący na CODESYS 3. Przy uwzględnieniu platformy e!COCKPIT otwierają się tym samym nowe możliwości tworzenia programów i wizualizacji. PFC200 wspiera w sposób optymalny przejście na CODESYS 3. Dzięki temu wygodnemu i prostemu runtime'owi oraz zintegrowanej wizualizacji można jednym ruchem ręki realizować nawet złożone zadania automatyzacji. Stąd też sterownik ten nadaje się teraz idealnie do sprawnego i ekonomicznego tworzenia oraz użytkowania aplikacji dla maszyn i urządzeń. Doskonale sprawdzi się zatem zarówno w klasycznych branżach jak budowa maszyn, jak i dziedzinach o wyższych technicznych wymaganiach, na przykład energetyka, przemysł stoczniowy, on- i offshore.

Zastosuj PFC200, jeśli istotne są dla Ciebie następujące aspekty

  • łatwy rozruch dzięki konfiguracji poprzez system zarządzania przez WWW (WBM)
  • bezproblemowa integracja sterownika z zastosowanymi systemami sieciowymi
  • krótszy czas pracy inżynierskiej i niższe koszty
  • możliwość zastosowania w dużych sieciach

Użytkownicy, lubiący samodzielne kontrolować wszystkie procesy i preferujący bezpośrednie wykorzystanie sprofilowanego i bezpiecznego systemu operacyjnego, mogą skorzystać z „Embedded Linux®“: Linux® czasu rzeczywistego oferuje wiele zalet, a w śród nich elastyczność wynikającą z wykorzystania funkcji „Open Source“, która w każdej chwili pozwala dostosować kod źródłowy do własnych wymagań. Niezawodny system operacyjny zapewnia oprócz dużej stabilności także komfort stałej optymalizacji poprzez aktywny open-source community. Dzięki temu system zawsze jest aktualizowany na bieżąco i przystosowany do spełniania nowych wymagań – zwłaszcza w zakresie bezpieczeństwa.

Wyposażenie robi naprawdę imponujące wrażenie: mimo niewielkich wymiarów w każdym urządzeniu zinegrowano wszystkie najważniejsze interfejsy – dwa RJ-45 oraz RS-232/RS-485 (w zależności od wariantu). Złącza ETHERNET konfiguruje się niezależnie od siebie: oznacza to, że przy pomocy jednego sterownika można utworzyć dwie osobne sieci. Dodatkowo oba złącza ETHERNET mogą być wykorzystane jako switche ETHERNET do budowania topologii liniowej. Nie wypada pominąć gniazda karty SD. Można ją wykorzystać na przykład do przechowywania wizualizacji internetowej.

Wytrzymała obudowa z tworzywa kryje wewnątrz impulsowany procesor Cortex A8 600 MHz, 256 MB pamięci RAM, zapewniające dużą szybkość pracy. Duża i dynamicznie dzielona pamięć programowa i danych 80 MB oferuje dostateczną rezerwę przy bardziej złożonych aplikacjach sterowania.

Korzyści wynikające z zastosowania przemysłowych sterowników PFC200

  • programowanie zgodnie z IEC 61131-3
  • możliwość współpracy ze standardowymi językami
  • funkcje sterownika i IT w jednym urządzeniu
  • różne interfejsy
  • bezpieczeństwo (SSL i SSH)
  • runetime'y do CODESYS 2 i 3
Góra
Komentarze
Brak komentarzy, podziel się swoją opinią jako pierwszy....
Wideo
RELACJA Z TARGÓW ŚWIATŁO 2015
Targi Poznańskie - pasja w działaniu!

Kalendarium

Nowe firmy