1 cze 2015 / Phoenix Contact /

Gniazda i wtyki do szybkich połączeń kabel-kabel

Firma Phoenix Contact wprowadziła do swojej oferty sprężynową wersję gniazd, które mogą być przykręcone bezpośrednio do płyty lub ścianki szafy.

Dzięki temu w prosty sposób można zrealizować np. rozłączne połączenie  elementów zainstalowanych na drzwiach szafy rozdzielczej, co jest bardzo przydatne w przypadku konieczności demontażu drzwi na potrzeby serwisowe. Gniazdo posiada kołnierz, za pomocą którego można je pewnie zamocować na płaskiej powierzchni. Wtyk wyposażono w zatrzaski boczne zabezpieczające połączenie przed przypadkowym rozłączeniem.

Gniazda i wtyki do szybkich połączeń kabel-kabel

Złącza pracują przy napięciu do 320V i prądzie 12A i akceptują przewody do przekroju 2,5mm².  Poszczególne przewody przyłączane są bez użycia narzędzi, na zasadzie wciśnięcia końcówki w odpowiedni otwór gniazda lub wtyku.
Elementy posiadają także gniazdo pomiarowe, w które można wsunąć styki pomiarowe o średnicy 2-2,3mm. Akcesoryjne klucze kodujące pozwalają zabezpieczyć połączenia przed przypadkowym wetknięciem wtyku do nieodpowiedniego gniazda.

Góra
Komentarze
Brak komentarzy, podziel się swoją opinią jako pierwszy....
Wideo
RELACJA Z TARGÓW ŚWIATŁO 2015
Targi Poznańskie - pasja w działaniu!

Kalendarium

Nowe firmy