16 wrz 2016 / GTV /

Świetlna renowacja zieleni – GTV prezentuje nową linię opraw parkowych

Wieczorny spacer po parku może być relaksem lub ryzykowną przygodą – wszystko zależy nie tylko od samego miejsca, ale, a może przede wszystkim, od odpowiedniego oświetlenia, które ma kluczowy wpływ na nasze poczucie bezpieczeństwa. Jednak odpowiednio dobrane oświetlenie przestrzeni to nie tylko walory czysto praktyczne - iluminacja zieleni miejskiej to również ciekawy efekt wizualny. Jak połączyć te cechy?

Oświetlenie parkowe powinno zapewniać pieszym i rowerzystom bezpieczne poruszanie się po ścieżkach, dostrzeżenie ewentualnych przeszkód lub innych niebezpieczeństw i zauważenie innych poruszających się osób. Natężenie światła w poszczególnych parkach może być różne, w zależności od liczby ich użytkowników, otoczenia i ukształtowania terenu. Jednak nawet zapewnienie niskiego natężenia oświetlenia generuje koszty, dlatego warto je zredukować wybierając oświetlenie LED. Często stosowanym rozwiązaniem, przynoszącym wymierne oszczędności, jest zmniejszenie natężenia oświetlenia po określonej godzinie, np. po północy – kiedy jest ono najmniej potrzebne. Straty energii powstrzymuje również ograniczenie emisji światła w górną półprzestrzeń, minimalizujące efekt rozświetlania otoczenia i zanieczyszczenia świetlnego.

Świetlna renowacja zieleni GTV prezentuje nową linię opraw parkowych

Do oświetlenia parków najczęściej stosuje się neutralne, białe światło o średnim wskaźniku oddawania barw - CRI większym lub równym 60. Przy takim oświetleniu kontrast barwy zapewnia pieszym lepszą widoczność i widzenie peryferyjne. W celu właściwego utrzymania początkowych parametrów oświetleniowych oprawy stosowane do oświetlenia zieleni miejskiej powinny charakteryzować się wysokim stopniem ochrony przed szkodliwymi skutkami wnikania wody i zapyleniem. Jednak poza funkcją użytkową oprawy parkowe muszą być estetyczne – materiały, z których wykonano oprawy i słupy oświetleniowe powinny być miłe dla oka, a ich styl i kształt spójny z otoczeniem.

Z potrzeby połączenia tego, co ciekawe wizualnie, funkcjonalne i bezpieczne, powstała oprawa uliczno – parkowa ROCKET przeznaczona do oświetlania ciągów komunikacyjnych, dróg dojazdowych, dróg rowerowych oraz skwerów i parkingów.  Oprawa LED dedykowana przestrzeni miejskiej występuje w dwóch wariatach mocy – 50 i 100 W, które emitują strumień świetlny 4500 lm dla modelu 50 watowego oraz 9000 lm dla wersji 100 watowej. Dodatkowo, w modelu ROCKET zastosowano innowacyjną soczewkę, która kształtuje rozsył światłości dostosowany do potrzeb oświetlenia ulicznego, a także wysokiej jakości obudowę wykonaną z wytrzymałego aluminium. Nowość w portfolio GTV to także ekologiczne i oszczędne rozwiązanie o współczynniku mocy wynoszącym > 0,9 oraz wysoce wytrzymałe na zmienne warunki atmosferyczne i wahania temperatur – doskonale radzi sobie z temperaturą od -35 do +65⁰C, zaś powierzchnia ekspozycji na wiatr wynosi – 0,11 m², 0,20 m².

Niebanalny, owalny kształt oprawy ROCKET, a także jej właściwości funkcjonalne sprawiają, że idealnie sprawdzi się zarówno w nowoczesnych, jak i tradycyjnych aranżacjach miejskich.

Charakterystyka:

  • Zasilanie: AC 220-240 V/ 50-60 Hz.
  • Moc 50 W; 100 W.
  • PF > 0,9
  • Stopień ochrony IP65.
  • Klasa ochronności – I
  • Powierzchnia ekspozycji na wiatr – 0,11 m², 0,20 m².
  • Temperatura pracy -35 do +65⁰C.
  • Barwa światła: neutralna biała.
  • CRI>80
Góra
Komentarze
Brak komentarzy, podziel się swoją opinią jako pierwszy....
Wideo
RELACJA Z TARGÓW ŚWIATŁO 2015
Targi Poznańskie - pasja w działaniu!

Kalendarium

Nowe firmy