1 lut 2016 / BranzaElektryczna.pl /

Panasonic ogłasza rekordową sprawność paneli słonecznych

Panasonic bardzo szybko przebił amerykańską firmę SolarCity, która chwaliła się rekordową sprawnością swojego modułu fotowoltaicznego. Specjaliści z Panasonica stworzyli jednak coś jeszcze lepszego, ich moduł zapewnia rekordową jak dotychczas sprawność.

Japoński koncern ogłosił, że wyprodukowane przez niego panele słoneczne mają aż 22.5% skuteczności. Wynik ten został potwierdzony przez japoński instytut badawczy AIST. Moduł fotowoltaiczny, który ma aż 270 watów, został wyprodukowany na podstawie modułu z ubiegłego roku, który odnotował 25.6% sprawności.

Panasonic ogłasza rekordową sprawność modułu PV

Już w najbliższych dniach możemy oczekiwać wprowadzenia przez Panasonica na rynek wysokowydajnych modułów HIT N330. Ich przeciętna sprawność będzie wynosić 19.7%. Moduły te posiadające moc 330 watów będą w pierwszej kolejności wprowadzane na rynek w Wielkiej Brytanii.

Panele słoneczne od Panasonica są lepsze od tych, które wyprodukował SolarCity. Firma jest też gotowa wprowadzić na rynek moduł, który w testach Renewable Energy Test Center odnotował sprawność na poziomie 22.04%. Wynika z tego, że jakość modułów fotowoltaicznych stale rośnie i są one w stanie dostarczać nam jeszcze więcej energii.

Góra
Komentarze
Brak komentarzy, podziel się swoją opinią jako pierwszy....
Wideo
RELACJA Z TARGÓW ŚWIATŁO 2015
Targi Poznańskie - pasja w działaniu!

Kalendarium

Nowe firmy