25 lis 2014 / ASTOR /

Redundantny system sterowania PACSystems HA

GE Intelligent Platforms rozbudował ofertę systemów wysokiej dostępności o nowy układ PNSR pozwalający na pracę w architekturze pierścienia sieci Profinet.

Nowe rozwiązanie PNSR (Profinet Systems Redundancy) to system gorącej rezerwacji gwarantujący bezuderzeniowe przełączenie na element rezerwowy w razie wystąpienia awarii. Od innych rozwiązań odróżnia się przede wszystkim dużo prostszą architekturą oraz niższym kosztem wdrożenia dzięki zastosowaniu nowoczesnych kontrolerów do sieci Profinet. Kontrolery sieci Profinet standardowo wyposażone są w redundantne interfejsy miedziane i światłowodowe obsługujące prędkość 10/100/1000 Mbps oraz wbudowaną obsługę protokołu MRP, co pozwala na wymianę danych pomiędzy kontrolerami i oddalonymi węzłami wejść-wyjść w sieci światłowodowej o topologii pierścienia. Redukuje to koszty okablowania oraz eliminuje konieczność instalowania dodatkowych konwerterów medium.

System PNSR pozwala na redundancję systemu na poziomie:

  • jednostek centralnych,
  • zasilaczy systemowych,
  • modułów komunikacyjnych,
  • magistral komunikacyjnych,
  • modułów do synchronizacji danych.

Redundantny system sterowania PACSystems HA

Redundantne kontrolery wymieniają informacje między sobą przy pomocy dedykowanych modułów do sprzętowej synchronizacji danych. Moduły te połączone są ze sobą łączem światłowodowym (nawet do 10 km) i komunikują się z szybkością 2.12 GHz, co pozwala dwukrotnie w każdym cyklu kontrolera synchronizować dane procesowe bez obciążania jednostki centralnej. Dzięki temu możliwa jest zamiana ról kontrolerów w czasie pojedynczego cyklu z gwarancją przełączenia bez uderzenia. W pełni skalowalna architektura systemu oraz możliwość zastosowania układów wejść/wyjść serii VersaMax lub PACSystems RX3i pozwala zbudować system dopasowany do potrzeb z możliwością jego późniejszej rozbudowy optymalizując koszy wdrożenia i eksploatacji.

Góra
Komentarze
Brak komentarzy, podziel się swoją opinią jako pierwszy....
Wideo
RELACJA Z TARGÓW ŚWIATŁO 2015
Targi Poznańskie - pasja w działaniu!

Kalendarium

Nowe firmy