6 cze 2015 / MTP /

Lista produktów nagrodzonych Złotym Medalem MTP na targach EXPOPOWER 2015

OPTIMA 145 – Rozdzielnica z izolacją gazową w osłonie metalowej (GIS) ELEKTROBUDOWA S.A., Katowice

Przeznaczona jest do pracy w sieciach rozdzielczych energii elektrycznej o częstotliwości 50 Hz i napięciu znamionowym do 145 kV. Jest to rozdzielnica wnętrzowa, przedziałowa, w aluminiowej osłonie wykonanej jako odlew z pojedyńczym lub podwójnym systemem szyn zbiorczych oraz z wyłącznikiem z komorą samosprężną. Dzięki optymalnym gabarytom może być instalowana w obiektach energetycznych nowych oraz modernizowanych.

Żerdź kompozytowa EKO Energy Composites Sp. z o.o., Wodzisław Śląski

Żerdź to nowa jakość w energetyce. Wykonana z kompozytu. Przeznaczona do budowy linii napowietrznych Nn i Sn. To produkt ultralekki, łatwy i tani w transporcie. Montaż mogą wykonać dwie osoby. Nie trzeba używać ciężkiego sprzętu. Posiada 40 letnią żywotność. Jest bezpieczna , to izolator. Produkcja żerdzi jest ekologiczna – słup ulega 100% przetworzeniu. Nie koroduje, odporna na wszelkie zanieczyszczenia drogowe, sól, zanieczyszczenia pochodzące od zwierząt. Nie zakłóca fal radiowych, mikrofal, radarów. Nie nasiąka, nie odkształca się trwale. Żerdź to oszczędność.

Sterownik telemechaniki dla zastosowań w technologii SMART GRID Badawczo Rozwojowa Spółdzielnia Pracy Mikroprocesorowych Systemów Automatyki MIKRONIKA, Poznań Zgłaszający: Przedsiębiorstwo Techniczno-Handlowe EUROTRONIC Sp. z o.o., Poznań

Sterownik obiektowy USP-120-2 jest przeznaczony do realizacji funkcji telemechaniki, wynikających z potrzeb technologii Smart Grid, obejmujących zbieranie stanów oraz realizację sterowań w obiektach i urządzeniach, pracujących w głębi sieci elektroenergetycznej. W szczególności, sterownik może pracować jako element rozproszonych zespołów telesygnalizacji i telesterowania, instalowanych w szafkach napędów rozłączników napowietrznych SN

SELF- HEALING GRID System Restytucyjny SHG Schneider Electric Telecontrol, Francja Zgłaszający:: Schneider Electric Polska Sp. z o.o.

Rozwiązanie to oparte jest na standardowym produkcieoferowanym przez Schneider Electric- sterowniku stacyjnymEasergy T200I. Istniejące na rynku sterowniki opierają się na komunikacji z systemem nadrzędnym typu SCADA/DMS, gdzie decyzje o operacjach łączeniowych podejmuje dyspozytor, co w przypadku przywrócenia zasilania zajmuje zbyt dużo czasu. Schneider Electriic opracował rozwiązanie skracające czas przywrócenia zasilania ze średnio dwóch godzin do ok. 30s, dzięki zastosowaniu komunikacji peer-to-peer między sterownikami i automatyzacji całego procesu. Cały system jest zdecentralizowany, przeznaczony do pracy bez SCADA/DMS lub jego uzupełnienie. Dyspozytor informowany jest o zwarciu, lecz SHG nie czeka na odpowiedź operatora. Zamiast tego, sterowniki Easergy T200I komunikują się automatycznie ze sobą, by odnaleźć zwartą strefę, wyizolować ją i przywrócić zasilanie w obszarach sieci nieobjętych zakłóceniem.

Góra
Komentarze
Brak komentarzy, podziel się swoją opinią jako pierwszy....
Wideo
RELACJA Z TARGÓW ŚWIATŁO 2015
Targi Poznańskie - pasja w działaniu!

Kalendarium

Nowe firmy