10 cze 2015 / WAGO /

Elastyczność pod każdym względem dzięki modularnej pustej obudowie

Nowa, modularna pusta obudowa z serii 2857 zapewnia pełną swobodę tworzenia indywidualnych rozwiązań elektronicznych. Oprócz wtykowej techniki przyłączeniowej i bogatych możliwości opisu zapewnia ona szereg dodatkowych korzyści.

Tam gdzie kończą się możliwości standardowych urządzeń, trzeba sięgać po rozwiązania skrojone na miarę - do takich właśnie należy oferowana przez WAGO modularna pusta obudowa na szynę TS 35. Umożliwia ona dowolną konfigurację przyłączy na trzech poziomach i dostępna jest w dwóch szerokościach - 12,5 mm i 22,5 mm.

Bezpieczna i wytrzymała obudowa do samodzielnej zabudowy elementów elektronicznych wyróżnia się kompaktowymi wymiarami i łatwą obsługą. Dostarczana jest jako wstępnie złożony moduł, tak więc ostateczny montaż nie zajmuje zbyt wiele czasu. Wystarczy włożyć i przylutować płytkę drukowaną i zamontować zatrzaskowo boczną ściankę.

Elastyczność pod każdym względem dzięki modularnej pustej obudowie

Wiele możliwości opisu, różnorodne przyłącza

Założenie elastyczności i wygody obsługi realizowane jest także poprzez możliwość przyłączania przewodów przy użyciu zacisku sprężynowego - na każdym poziomie można wybrać jedną z trzech opcji: wtykowe gniazdo picoMAX®, zainstalowane na stałe gniazdo picoMAX® lub zostawić puste miejsce bez zacisków. Niepodważalną zaletą jest tu fakt, że kodowane gniazdo można oprzewodowywać w stanie wetkniętym lub niewetkniętym. Dzięki zintegrowanym przyciskom i otworom pomiarowym obsługa jest łatwa i intuicyjna.

Zacisk CAGE CLAMP® S pozwala na beznarzędziowy montaż przewodów jednodrutowych i linkowych zakończonych tulejkami o przekroju do 2,5 mm2.

Ten sam kształt obudów dla wszystkich szerokości umożliwia realizację mostkowania ciągłego potencjałów zasilających, a tym samym oszczędność czasu oprzewodowania każdego komponentu, co znacznie ułatwia i przyspiesza wykonanie instalacji.

W przypadku komponentów o budowie modularnej szczególnie istotną kwestią jest opis. Różnorodne możliwości oznaczania pozwalają zachować przejrzystość połączeń realizowanych po wyposażeniu pustej obudowy. Fabrycznie opisane wtyki i gniazda pozwalają na łatwe przyporządkowanie gniazd do odpowiedniego poziomu. Ponadto na obudowie można użyć oznaczników WMB, WMB Inline oraz pasków oznacznikowych, a na pokrywie obudowy i oraz na wyrzutni oznaczników Micro-WSB WAGO.

W celu ograniczenia dostępności do umieszczonych wewnątrz układów elektronicznych, przejrzystą pokrywę obudowy można w razie potrzeby zaplombować.

Zalety modularnej pustej obudowy

  • oszczędność czasu wynikająca z faktu, że obudowa jest dostarczana jako wstępnie złożona całość
  • duża elastyczność dzięki możliwości indywidualnej konfiguracji przyłączy na poszczególnych poziomach
  • różne możliwości oznaczania
  • również do zastosowania w kolejnictwie
Góra
Komentarze
Brak komentarzy, podziel się swoją opinią jako pierwszy....
Wideo
RELACJA Z TARGÓW ŚWIATŁO 2015
Targi Poznańskie - pasja w działaniu!

Kalendarium

Nowe firmy