23 wrz 2015 / WAGO /

Sterownik KNX IP – rozwiązanie sprawdzone w technice budynkowej - teraz w nowej odsłonie

Wyjątkowa wydajność nawet w bardzo złożonych projektach: nowy sterownik KNX IP zwraca uwagę wieloma nowościami, w tym szybszym procesorem i gniazdem karty SD. Dzięki zwiększonej mocy obliczeniowej i poszerzonej pamięci sterownik może realizować bardzo zaawansowane zadania w nowoczesnych systemach automatyki pomieszczeń i urządzeń.

Swobodnie programowalny sterownik KNX IP (750-889) wyróżnia się wielofunkcyjnością i elastycznością realizowanych rozwiązań dla techniki budynkowej: nie tylko umożliwia podłączanie, sterowanie, regulacje i monitorowanie urządzeń KNX pochodzących od różnych producentów. W połączeniu z modułami WAGO-I/O-SYSTEM 750 pozwala na łatwą integrację w systemie sterowania innych czujników, elementów wykonawczych oraz podsieci takich jak DALI czy EnOcean. Funkcja rutera w połączeniu z modułem TP1 łączy automatycznie dwuprzewodowy "świat" KNX z siecią ETHERNET. Umożliwia to praktycznie nieograniczoną obsługę budynków i urządzeń poprzez sieć lokalną lub poprzez Internet niezależnie od miejsca pobytu.

Sterownik KNX IP

Sterownik KNX IP o dodatkowych możliwościach

W zgrabnej obudowie ukryty jest nowy, bardzo wydajny procesor o dużej mocy obliczeniowej. W porównaniu z poprzednikiem podwojona została pamięć programowa, a pamięć danych zwiększono nawet czterokrotnie. Także pamięć nieulotna jest o jedną trzecią większa. To pozwoliło zapewnić dostateczną rezerwę przy wykonywaniu złożonych zadań sterowania. Godna odnotowania jest także obecność integrowanego 2-portowego switcha, pozwalającego na podłączenie 750-889 w topologii liniowej ETHERNET.

Kolejną nowością jest gniazdo karty SD, zapewniającej dodatkową pamięć. Można ją wykorzystać na przykład do realizowania większy wizualizacji internetowych lub przechowywania danych trendu. Praktyczne jest też zastosowanie karty SD w funkcji „backup & restore“ - można na niech zarchiwizować program PLC, a następnie przekopiować go na inny sterownik lub w przypadku awarii bez problemu odtworzyć na tym samym urządzeniu po naprawie. A co, jeśli zapomnisz adres IP sterownika? I tu nie ma problemu. Nadany na stałe adres IP umożliwia uruchomienie sterownika jednym naciśnięciem przycisku, a także zapewnia do niego dostęp oraz możliwość przekonfigurowania. Ograniczenie prędkości telegramów i zoptymalizowana kolejność projektów przyczyniają się do polepszenia komunikacji sieciowej na etapie rozruchu.

Lepsza współpraca między ETS i CODESYS

Plik "Sym XML" trzeba zsynchronizować tylko przy zmianie interfejsu KNX. Przy wszystkich innych modyfikacjach programowych w środowisku CODESYS nie trzeba generować i importować dodatkowego pliku "Sym XML" między systemem sterowania i oprogramowaniem ETS. Dla zapewnienia lepszego oglądu i szybszej obsługi przeniesiono między innymi funkcje z plug-inu WAGO do ETS.

Korzyści z zastosowania sterownika KNX IP w zarządzaniu budynkiem

  • większa wydajność osprzętu dzięki zastosowaniu gniazda karty SD
  • przycisk do odtworzenia adresu IP
  • szybsze procesy projektowe
Góra
Komentarze
Brak komentarzy, podziel się swoją opinią jako pierwszy....
Wideo
RELACJA Z TARGÓW ŚWIATŁO 2015
Targi Poznańskie - pasja w działaniu!

Kalendarium

Nowe firmy