1 paź 2015 / WAGO /

Złączki silnoprądowe – szybki i łatwy sposób montażu przewodów o maks. przekroju 185 mm2

Pierwsza na świecie bezśrubowa złączka silnoprądowa do przewodów o przekroju maks. 185 mm2 umożliwia szybki i łatwy montaż przewodów jednodrutowych, linkowych oraz konfekcjonowanych.

Nowy zacisk POWER CAGE CLAMP umożliwia montaż przewodów o maks. przekroju 185 mm2, zapewniając jednocześnie odporne na wstrząsy i niewymagające serwisowania połączenie z zastosowaniem techniki zacisku sprężynowego oraz pozwala zrezygnować z pracochłonnej technologii, bazującej na gwintowanych sworzniach, czy jarzmach dociskowych. Takie rozwiązanie to w przypadku montażu przewodów znaczna oszczędność czasu i kosztów. Dodatkowy atut: duża siła docisku przewodu zapewnia niezawodne i gazoszczelne połączenie – niezależnie od staranności montera. Nowa seria 285 jest idealnym rozwiązaniem do aplikacji silnoprądowych o prądzie nominalnym 353 A oraz napięciu 1000 V AC/DC i 1500 V DC.

Złączki silnoprądowe

Bezpieczna obsługa

Złączki silnoprądowe oferują wiele zalet ułatwiających obsługę: otwory na przewód umieszczone z boku złączki znacznie ułatwiają montaż sztywnych przewodów jednodrutowych. Dzięki przyciskom z funkcją blokady, utrzymującym zacisk w pozycji otwartej, można łatwo wprowadzić przewody o dużych przekrojach. Ponadto znacznym ułatwieniem jest możliwość obustronnego montażu zatrzaskowego złączki na szynie TS 35.

Bogaty zestaw akcesoriów

Różne możliwości opisu złączek silnoprądowych zapewniają jeszcze lepszą przejrzystość układów w szafie rozdzielczej i większe bezpieczeństwo obsługi. Obudowy można opisać przy pomocy pasków oznacznikowych i tabliczek WMB.

Dodatkowo złączki są wyposażone w dwa kanały do mostkowania: można w nich umieścić zarówno odgałęźniki potencjałowe (np. do zasilania oświetlenia, czy gniazd serwisowych), jak i mostki powielające potencjały. Dzięki nim można w każdym momencie rozbudować lub przekonfigurować układ. Oczywiście jest również otwór na wtyk pomiarowy! Idealnym uzupełnieniem złączek silnoprądowych jest nowa bezśrubowa blokada końcowa (249-197) o wysokości 66,5 mm i szerokości 14 mm.

Rodzina złączek silnoprądowych

Bogaty zestaw akcesoriów i łatwa obsługa to główne zalety wszystkich złączek silnoprądowych z serii 285. Dzięki solidnej budowie, nawet przy silnych wibracjach gwarantują one niezawodne połączenie przewodów o przekroju od 35, 50, 95, do 185 mm2. Dodatkową ochronę przed dotykiem bezpośrednim zapewniają różnorodne zaślepki chroniące przed dotykiem elementów pod napięciem i zaślepki ostrzegawcze. Silna reprezentacja do dużych przewodów i wysokich prądów – szczególnie w instalacjach zasilania urządzeń silnoprądowych.

Zalety złączek silnoprądowych

  • pierwsza na świecie złączka z zaciskiem sprężynowym do przewodów o przekroju maks. 185 mm2
  • parametry elektryczne: 353 A, do 1000 V AC/DC i 1500 V DC
  • niezawodne połączenie dzięki dużej sile docisku przewodu
  • szybki montaż przewodów
  • bez konieczności stosowania klucza dynamometrycznego
  • odporność na wstrząsy i niewymagająca serwisowania technika łączeniowa
Góra
Komentarze
Brak komentarzy, podziel się swoją opinią jako pierwszy....
Wideo
RELACJA Z TARGÓW ŚWIATŁO 2015
Targi Poznańskie - pasja w działaniu!

Kalendarium

Nowe firmy