15 paź 2015 / WAGO /

Jeszcze więcej zalet: nowy wariant złączki SMD do płytek drukowanych

Nowy wariant złączki SMD charakteryzuje się większą wytrzymałością mechaniczną zarówno w procesie automatycznego oprzewodowania, jak i ręcznego montażu wtykowego przewodów jednodrutowych!

W celu zwiększenia tolerancji montażu podczas automatycznego i ręcznego oprzewodowania, WAGO poszerzyło serię 2060 o dodatkowy wariant – nowa złączka SMD do płytek drukowanych ma obudowę o 1 mm dłuższą i tym samym bardziej stabilną mechanicznie. Stąd wynika również większa wytrzymałość mechaniczna podczas ręcznego manipulowania przyciskami. Dzięki zachowaniu tej samej geometrii padów lutowniczych, dotychczasowe wyroby z serii 2060 można bez problemu zastąpić nowymi wariantami, o ile drobne komponenty takie jak soczewki czy pokrywy umożliwiają zastosowanie komponentu 1 mm dłuższego. Wszystkie dotychczasowe zalety zostają przy tym zachowane: przewody jednodrutowe można wtykać bezpośrednio do zacisku, natomiast montaż i demontaż innych rodzajów przewodów odbywa się przy użyciu przycisku.

Jeszcze więcej zalet: nowy wariant złączki SMD do płytek drukowanych

Redukcja cieni w aplikacjach LED

Złączki SMD do płytek drukowanych z serii 2060 nadają się idealnie do montażu powierzchniowego na płytkach drukowanych, zabudowywanych w płaskich obudowach: wysokość 4,5 mm i obudowa w kolorze białym pozwalają na maksymalną redukcję cieni w aplikacjach LED. W programie dostępne są złączki 1-, 2- i 3-biegunowe o rastrach 4 mm i 8 mm Nowy wariant serii 2060 oferowany jest także w opakowaniu przeznaczonym do montażu automatycznego „tape and reel“, dzięki czemu można je wykorzystać w procesie obróbki SMT.

Korzyści wynikające z zastosowania złączek SMD do płytek drukowanych

  • optymalizacja wymiarów obudowy zapewniająca większą wytrzymałość mechaniczną podczas obsługi przy pomocy przycisków
  • większa wytrzymałość mechaniczna w procesie automatycznego i ręcznego montażu przewodów jednodrutowych
  • biała obudowa zapewniająca redukcję cieni
  • materiał izolacyjny o lepszych właściwościach elektrycznych do napięć znamionowych do 630 V (IEC)
  • wykonania 1-, 2- i 3-biegunowe
  • wykonania o rastrze 4 mm i 8 mm
Góra
Komentarze
Brak komentarzy, podziel się swoją opinią jako pierwszy....
Wideo
RELACJA Z TARGÓW ŚWIATŁO 2015
Targi Poznańskie - pasja w działaniu!

Kalendarium

Nowe firmy