24 paź 2015 / WAGO /

Kompaktowe wielowtyki na płytkę drukowaną

Rodzina wielowtyków WINSTA® MINI, idealna do montażu w ograniczonej przestrzeni, oferuje teraz nowe możliwości: wielowtyki do bezpośredniej integracji na płytce drukowanej.

Do tej pory producenci urządzeń automatyki budynkowej musieli przystosowywać swoje obudowy do montażu wielowtyków, na przykład z mocowaniem Snap-In, a potem ręcznie je oprzewodowywać. Nowe wielowtyki WINSTA® MINI można wlutować bezpośrednio do płytki drukowanej, co znacznie upraszcza cały proces oraz pozwala użytkownikowi obniżyć koszty.

Kompaktowe wielowtyki na płytkę drukowaną

Przy pomocy systemu WINSTA® można łączyć ze sobą wszystkie komponenty instalacji elektrycznej w budynku: jest on elektrycznym interfejsem między zasilaniem i rozdziałem energii a odbiornikami oraz pozwala na podłączanie komponentów techniki informatycznej.

Adaptacja urządzeń elektronicznych i opraw oświetleniowych do instalacji wtykowej

Komponenty o prądzie nominalnym 16 A wyróżniają się ekstremalnie małymi rozmiarami przy rozstawie biegunów 4,4 mm i przeznaczone są do napięcia znamionowego 250 V lub 400 V. Wtyki i gniazda mają konstrukcję prostą lub kątową; dzięki temu mogą być wykorzystywane do realizowania techniką wtykową dowolnych układów i funkcji w budynku.

Nowe moduły z rodziny WINSTA® MINI przekonują dużym bezpieczeństwem połączeń, dzięki zastosowaniu trzech typów mechanicznego kodowania. Kolory biały i czarny charakteryzuje elementy o kodowaniu A do sieci 230 V. Kodowanie B oznaczono kolorami szarym, jasnozielonym i różowym; elementy te maję jeszcze tę zaletę, że można je zamawiać z fabrycznym opisem biegunów zgodnym z życzeniem klienta. Do realizacji funkcji ściemniania, np. oświetlenia sterowanego na DALI, przeznaczone są elementy w kolorze niebieskim, o kodowaniu I.

Zalety:

  • bezpośredni montaż na płytce drukowanej
  • niewielkie wymiary: rozstaw rastra 4,4 mm
  • komponenty niewymagające serwisowania
Góra
Komentarze
Brak komentarzy, podziel się swoją opinią jako pierwszy....
Wideo
RELACJA Z TARGÓW ŚWIATŁO 2015
Targi Poznańskie - pasja w działaniu!

Kalendarium

Nowe firmy