30 cze 2015 / NTK Cables /

nkt cables potwierdza zamówienie na farmę wiatrową “Race Bank”

Jak informowano w Ogłoszeniu Spółki nkt numer 18 z dnia 16 grudnia 2014 r, nkt cables otrzymało zamówienie na dostawę systemów kablowych dla farmy wiatrowej „Race Bank” przez firmę DONG Energy.

W dniu dzisiejszym firma DONG Energy dokonała ostatecznej decyzji inwestycyjnej dotyczącej farmy wiatrowej Race Bank.

nkt cables rozpoczyna realizację zamówienia, które obejmuje dostawę ponad 150 kilometrów kabli podmorskich wysokiego napięcia 220kV. Kable mają zostać wyprodukowane w Kolonii, w Niemczech, w pierwszej fazie mają być gotowe do instalacji w 2016. Drugi i ostatni etap ma być gotowy do instalacji w 2017 roku. Projekt farmy wiatrowej Race Bank będzie zlokalizowany w południowej części Morza Północnego, 27 km na północ od Blakeney Point na wybrzeżu Norfolk.

Prezes zarządu nkt cables', Michael Hedegaard Lyng, skomentował zamówienie farmy wiatrowej „Race Bank”:

"Jesteśmy wdzięczni, że ponownie firma DONG Energy wybrała nkt cables jako dostawcę kabli dla dużej morskiej farmy wiatrowej. To podkreśla, że nasze decyzje podjęte kilka lat temu w tym segmencie były właściwe i zostaliśmy uznani za niezawodnego producenta kablowego i wspólnika w takich projektach".

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, wartość kontraktu wynosi ok. DKK 595m (około 80mln EUR) w standardowych cenach metali czyli około DKK 640m (około 86mln EUR) w cenach rynkowych. Wpływ finansowy projektu uwzględniony jest już w ogłoszonych prognozach na 2015 rok.

Góra
Komentarze
Brak komentarzy, podziel się swoją opinią jako pierwszy....
Wideo
RELACJA Z TARGÓW ŚWIATŁO 2015
Targi Poznańskie - pasja w działaniu!

Kalendarium

Nowe firmy