20 lip 2015 / Phoenix Contact /

Phoenix Contact zaopatruje firmę Volkswagen w łączony system wtyków AC/DC.

Phoenix Contact zaopatruje firmę Volkswagen w łączony system wtyków AC/DC.

„Tu są nasze produkty”, cieszy się Johannes Held z Phoenix Contact E-Mobility. Ma na myśli fakt, że części Phoenix Contact są po raz pierwszy używane w samochodach. Zaopatrujemy firmę Volkswagen E-up w łączony system wtyków AC/DC. Jest to stosowany w samochodzie wtyk do naszych wtyczek ładujących, które mamy w programie już od dłuższego czasu.”
Ostatecznego dopuszczenia wtyku CCS udzielił na początku października Dział Jakości w firmie Volkswagen, kilka tygodni przed startem seryjnym modelu E-up. Kierownik projektu Held: „Stworzenie produktu było pokazem siły. Osiągnęliśmy sukces dzięki ścisłej i przede wszystkim owocnej współpracy działów Konstrukcji, Narzędziownii, Budowy Prototypów, Laboratorium Technologicznego, Planowania Jakości, Produkcji i wielu innych. Już pod koniec czerwca mogliśmy wysłać pierwsze egzemplarze seryjne.”

Po raz pierwszy w samochodzie

Ale na tym jeszcze długo nie koniec: E-up to dopiero początek, na przyszły rok jest zaplanowane 6 kolejnych modeli próbnych. Między innymi będzie to początek elektrycznego VW e-Golf. W połowie listopada wysłaliśmy pierwsze części. Firmy Porsche i Audi rozpoczynają kolejne projekty, także tam
bierzemy udział w wyścigu o dostawcę części.
Wraz z wdrożeniem E-up na rynek, przyśpieszyła produkcja w Schieder. „W tym celu gruntownie wyremontowaliśmy część budynku 108. Obecnie odbywa się jeszcze produkcja części w montażu ręcznym . Jeśli E-up okaże się sukcesem, produkcja będzie się rozrastać.

Góra
Komentarze
Brak komentarzy, podziel się swoją opinią jako pierwszy....
Wideo
RELACJA Z TARGÓW ŚWIATŁO 2015
Targi Poznańskie - pasja w działaniu!

Kalendarium

Nowe firmy