3 sie 2015 / Phoenix Contact /

Innowacyjny odgromnik typ 1 o konstrukcji iskiernikowej

FLT-SEC-HYBRYD to innowacyjny odgromnik typ 1 o konstrukcji iskiernikowej. Jego nowoczesność polega na tym, że jest to złożona konstrukcja modułowa, posiada podstawkę i wkładkę, ale to nie wszystko. Wkładka może być okresowo badana elektrycznie przy pomocy kolejnej wersji CHECKMASTERa, mobilnego laboratorium do badania ograniczników przepięć.

Ale najważniejsze to, że FLT-SEC-HYBRYD zawiera we wkładce bezpiecznik topikowy, co w istotny sposób rozszerza możliwości aplikacyjne. Obecność szeregowego zabezpieczenia obwodu z ogranicznikiem zdecydowanie obniża zajętość miejsca w rozdzielnicy, jak również zdecydowanie obniża koszty. Nie wymaga on dodatkowego zabezpieczenia dla siebie. Jest to bardzo istotne przy obliczaniu kosztów łącznych zastosowanej ochrony. Zawsze na koszt ochrony jednej fazy składa się koszt ogranicznika, dodatkowych połączeń  i  zabezpieczenia, jeśli producent  tego wymaga z powodu np. słabszej technologii. Ważne jest to, że taka budowa to krótsze połączenia, dzięki temu lepsze, bo niższym poziomem ochrony.

Innowacyjny odgromnik typ 1 o konstrukcji iskiernikowej

Co jeszcze, to nowatorska budowa iskiernika zapewnia praktyczny brak tzw. prądu następczego w przypadku zapłonu przez pik przepięcia, co w konstrukcjach dawnych kończyło się czasem przerwą w zasilaniu  systemu chronionego. Wczesne iskierniki miały istotny problem z przerwaniem palącego się łuku.
FLT-SEC-HYBRYD należy do rodziny ograniczników SEC, których jakość i trwałość jest potwierdzona możliwością bezpłatnej wymiany uszkodzonej wkładki w okresie do 5 lat od zakupienia całego aparatu.

Góra
Komentarze
Brak komentarzy, podziel się swoją opinią jako pierwszy....
Wideo
RELACJA Z TARGÓW ŚWIATŁO 2015
Targi Poznańskie - pasja w działaniu!

Kalendarium

Nowe firmy