17 wrz 2015 / Phoenix Contact /

Solarcheck - nowy system monitorowania instalacji fotowoltaicznych

Modułowy system monitorowania Solarcheck firmy Phoenix Contact niezawodnie dostarcza informację na temat warunków pracy strony DC systemu fotowoltaicznego. Przez lokalizację defektów w poszczególnych stringach umożliwia natychmiastowe podjęcie środków zaradczych dzięki czemu zwiększa niezawodność systemu

Urządzenie do monitorowanie systemów PV może być łatwo zintegrowane w istniejących strukturach sieciowych. 4- częściowy system składa się z  modułów do pomiaru prądu, napięcia oraz modułu komunikacyjnego.
Moduły pomiarowe prądu dostępne są w dwóch wersjach umożliwiających pomiar prądu z 8 lub 4 stringów. Do jednego modułu komunikacyjnego można podłączyć maksymalnie osiem modułów pomiarowych dowolnego typu a 2-żyłowy kabel komunikacyjny zapewnia jednocześnie zasilanie modułów pomiarowych. Nie ma więc konieczności stosowania dodatkowych zasilaczy, co dotyczy również modułu pomiarowego napięcia, który może być  zasilany z modułu pomiarowego prądu.
Pomiar prądu realizowany jest za pomocą czujników Halla, w związku z czym przewody są tylko podczas instalacji  przeprowadzone przez otwory w module pomiarowym. Zapobiega to powstaniu dodatkowych punktów styku, które powodują większą rezystancję przejścia a przez co stanowią potencjalne źródło błędu. Prądy powrotne są niezawodnie wykrywane, zapewniając w ten sposób pełny obraz funkcjonowania systemu

Solarcheck - nowy system monitorowania instalacji fotowoltaicznyc

Opcjonalnie system monitorowania może być rozszerzony o moduł umożliwiający pomiar napięcia do 1500 V. Dzięki czemu można określić moc poszczególnych sekcji, jak i wydajność systemu.

Góra
Komentarze
Brak komentarzy, podziel się swoją opinią jako pierwszy....
Wideo
RELACJA Z TARGÓW ŚWIATŁO 2015
Targi Poznańskie - pasja w działaniu!

Kalendarium

Nowe firmy