26 maj 2015 / PGE /

Podpisanie Aktu Erekcyjnego elektrowni wiatrowej Resko II o mocy 76 MW GK PGE

W województwie zachodniopomorskim, w gminach Brzeżno i Łobez trwa budowa drugiej, co do wielkości farmy wiatrowej GK PGE - Resko II o mocy 76 MW. Inwestorem nowej elektrowni jest PGE Energia Odnawialna S.A. - spółka z Grupy Kapitałowej PGE, odpowiedzialna za rozwój projektów opartych o odnawialne źródła energii. Do końca 2015 roku do użytku oddane zostaną 4 nowe  elektrownie wiatrowe GK PGE: Karwice, Lotnisko, Resko II oraz Kisielice II o łącznej mocy 218 MW Wartość tych inwestycji to ponad 1 mld złotych.

Farma wiatrowa Resko II budowana jest przez konsorcjum firm: Mega S.A. oraz Elektrobudowa S.A.

Podpisanie Aktu Erekcyjnego elektrowni wiatrowej Resko II o mocy 76 MW GK PGE

Dostawcą turbin jest firma Vestas Poland. Na powstającej farmie wiatrowej pracować będzie 38 siłownie Vestas V100 o mocy 2 MW każda – łącznie 76 MW. Koszt całej inwestycji wyniesie około 385 mln. zł. Elektrownia Wiatrowa Resko II zostanie przyłączona do sieci dystrybucyjnej ENEA Operator za pośrednictwem linii WN która realizowana jest równolegle z budową farmy jako zadanie własne Enea Operator w ramach umowy przyłączeniowej. 

Uroczysta ceremonii podpisania aktu erekcyjnego i wmurowania kamienia węgielnego pod budowę Farmy wiatrowej Resko II odbyła się 15 maja 2015 r. w miejscowości Worowo, gdzie zlokalizowana jest stacja elektroenergetyczna nowej elektrowni (GPZ). Podpisy pod aktem erekcyjnym złożyli uczestniczący w uroczystości goście honorowi, w tym m.in.: Maciej Górski, Prezes Zarządu PGE Energia Odnawialna, Marek Szymankiewicz – Wiceprezes Zarządu ds. Infrastruktury Sieciowej Enea Operator oraz Andrzej Szulist – Prezes Mega SA. W uroczystości wzięli udział także przedstawiciele władz lokalnych.

Elektrownia wiatrowa Resko II oraz Lotnisko o mocy 90 MW to największe inwestycje w OZE, realizowane w ramach przyjętej w maju 2014 r. strategii Grupy Kapitałowej PGE, zakładającej pozyskanie łącznie co najmniej 234 MW nowych mocy w elektrowniach wiatrowych w latach 2014-2016. Z ponad 300 MW mocy zainstalowanych w energetyce wiatrowej Grupa PGE już dzisiaj jest jednym z liderów segmentu. Do końca 2015 roku, po uruchomieniu nowych elektrowni, łączna moc działających instalacji wiatrowych Grupy Kapitałowej PGE wzrośnie do 529 MW.

Góra
Komentarze
Brak komentarzy, podziel się swoją opinią jako pierwszy....
Wideo
RELACJA Z TARGÓW ŚWIATŁO 2015
Targi Poznańskie - pasja w działaniu!

Kalendarium

Nowe firmy