19 wrz 2013 / EOLFI /

TPA Horwath proponuje zmiany

Jeżeli Polska nie zdecyduje się na wprowadzenie zmian w systemie wsparcia produkcji energii ze źródeł odnawialnych, Krajowy Plan Działania (KPD) może zostać niezrealizowany. Wówczas, do 2020 roku wyprodukujemy jedynie 73% sumy energii, przewidzianej w KPD. Aż 30% sięgnie natomiast technologia współspalania biomasy, która nie należy do trwałych OZE.

6 miliardów PLN – tyle wyniesie koszt niedostatecznej produkcji energii z OZE. Pieniądze te trafią do państw członkowskich, dysponujących nadwyżkami ekologicznej energii, jako opłata za transfery statystyczne. Istnieje jednak możliwość uniknięcia nieprzewidzianych wydatków, a nawet redukcja zaplanowanych kosztów i oszczędność na poziomie 4,8 miliardów PLN.

Jak to osiągnąć? Należy zbilansować system i stworzyć impuls inwestycyjny na lata 2015-2016. Zaproponowane przez autorów raportu środki do celu to minimalizacja kosztów systemu wsparcia, równe traktowanie przez system wszystkich technologii, wymagających budowy nowych mocy, likwidacja nadpodaży świadectw pochodzenia, oraz ograniczenie zielonych certyfikatów da instalacji współspalania biomasy.

Góra
Komentarze
Brak komentarzy, podziel się swoją opinią jako pierwszy....
Wideo
RELACJA Z TARGÓW ŚWIATŁO 2015
Targi Poznańskie - pasja w działaniu!

Kalendarium

Nowe firmy