8 kwi 2015 / PAP /

Jaka przyszłość telekomunikacji i teleinformatyki

Prezentacja osiągnięć naukowych, wdrożeń najnowszych rozwiązań oraz trendów rozwojowych w radiokomunikacji, radiofonii, telewizji i w technikach multimedialnych to główne cele spotkania specjalistów środowiska radiokomunikacyjnego z całej Polski. Krajowa Konferencja Radiokomunikacji, Radiofonii i Telewizji odbywa się w dniach 8–10 kwietnia w Łodzi.

Podczas konferencji omawiane będą m.in. zastosowania radioelektroniki w medycynie i ochronie osób z grup podwyższonego ryzyka, np. starszych czy niepełnosprawnych oraz wykorzystanie systemów radiowych dla celów bezpieczeństwa publicznego i zarządzania kryzysowego, a także bezprzewodowa transmisja danych w inteligentnych systemach energetycznych. Dyskusje odbędą się w gronie wybitnych specjalistów ze świata nauki, gospodarki i administracji państwowej. Program obejmuje ponad 110 referatów, a dodatkowo sesje Międzynarodowej Unii Nauk Radiowych, rozstrzygnięcie konkursu na najlepszą pracę doktorską w tematyce radiokomunikacji, sesje firmowe i panel dyskusyjny dotyczący jakości usług. Jubileuszowa, XV konferencja będzie gościć na Wydziale Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki Politechniki Łódzkiej (ul. Stefanowskiego 18/22, budynek A10, kampus A). Jak informuje rzecznik uczelni dr Ewa Chojnacka, podczas sesji otwarcia zostanie podpisany list intencyjny zawierany pomiędzy łódzkim oddziałem Telewizji Polskiej S.A. i Politechniką Łódzką, który otwiera dla obu instytucji nowy rozdział współpracy na płaszczyźnie edukacyjnej, informacyjnej i technicznej.

KKRRiT 2015 objął patronatem m.in. rektor PŁ prof. Stanisław Bielecki. Konferencji tradycyjnie towarzyszyć będzie wystawa firm i instytucji związanych z telekomunikacją i systemami pomiarowymi.

PAP – Nauka w Polsce - www.naukawpolsce.pap.pl​

Góra
Komentarze
Brak komentarzy, podziel się swoją opinią jako pierwszy....
Wideo
RELACJA Z TARGÓW ŚWIATŁO 2015
Targi Poznańskie - pasja w działaniu!

Kalendarium

Nowe firmy