5 paź 2015 / Danfoss /

VLT® FlexConcept® oszczędza energię

Główne cele projektu to aktualizacja zastosowanych rozwiązań to takich, które zapewnią wyższą wydajności, elastyczność i niezawodność systemów napędowych, które mają bezpośredni wpływ na koszty produkcji. Ostatecznie te czynniki wpływają na konkurencyjność produktów. Wysoki poziom higieny były również ważnym czynnikiem, ponieważ silniki pracują w mokrej części linii do napełniania, gdzie stosuje się bardzo wysokie wymagania higieniczne.

HEINEKEN Zagorka wybrał VLT® FlexConcept® spełniający wszystkie te wymagania. W sumie stopniowo zastąpiono około 40 motoreduktorów.
Oryginalny system składał się ze motoreduktora i napędu łańcuchowego. Nowy system napędowy składa się z VLT® OneGearDrive® gdzie w praktyce cała wymagana funkcjonalność jest zintegrowana w jednym urządzeniu, kontrolowanym przez VLT® AutomationDrive FC 302.

 

VLT FlexConcept oszczędza energię i zmniejsza liczbę wariantów pomagając w ten sposób wiodącemu bułgarskiemu browarowi


Dlaczego VLT® FlexConcept®?

HEINEKEN Zagorka ma już długą historię dobrych doświadczeń z napędów z rozwiązaniami Danfoss VLT®. Dlatego też logicznym, był wybór kolejnych rozwiązań VLT® w celu uzyskania wszystkich możliwych korzyści w tym także uproszczenia uruchomienia i integracji z istniejącym otoczeniem i napędami.
Nowe rozwiązanie wychodzi ponad oczekiwania:
• Wyższa wydajność systemu, natychmiastowe oszczędności energii do 25%
• Dużo prostszy i tańszy montaż, możliwość zrezygnowania z napędu łańcuchowego
• Łatwość czyszczenia, ze względu na specjalne zaprojektowanie i wykonanie nie wymaga specjalnego chłodzenia, wentylatorów, czy ostrych krawędzi
• Znacząca redukcja kosztów magazynowania, dzięki wyeliminowaniu wielu wariantów motoreduktorów i zmniejszeniu liczby elementów.

Góra
Komentarze
Brak komentarzy, podziel się swoją opinią jako pierwszy....
Wideo
RELACJA Z TARGÓW ŚWIATŁO 2015
Targi Poznańskie - pasja w działaniu!

Kalendarium

Nowe firmy