25 cze 2015 / Contrans Ti /

TerminaLED P - teraz w wersji do połączeń równoległych

Złącze terminaLED P to nowy wariant złącz do reflektorów LED produkowanych przez Adels Contact. Wprowadzając nowy produkt do sprzedaży, Contrans TI poszerza swoją ofertę rozwiązań do aranżacji oświetlenia stoisk reklamowych, kiosków wystawienniczych i dla przemysłu meblarskiego. Złącze terminaLED P dedykowane jest do połączeń równoległych reflektorów LED. Wyróżnia je ciemniejszy kolor obudowy. Oferowane dotychczas złącze do połączeń szeregowych nazywa się obecnie terminaLED S.

Contrans Ti

Z punktu widzenia zastosowania, złącza terminaLED to listwy połączeniowe (terminal block). Wyróżniają się, dzięki nietypowemu kształtowi i obecności oznaczeń, które definiują sposób połączenia. Atrakcyjna forma wizualna (dysk o średnicy 35mm) sprawia, że nawet w przypadku, gdy instalacji elektrycznej nie można ukryć, nie razi ona oczu. Wyróżnikiem instalacji zbudowanych z terminaLED jest zasada ?jeden port ? jeden przewód?. Instalacje te nie wymagają łączenia wielu przewodów do jednego punktu, a kolejne punkty oświetleniowe podłącza się w taki sam sposób. Nie trzeba stosować specjalnych narzędzi - przycięty na odpowiednią długość przewód wystarczy wsunąć na miejsce i nacisnąć przycisk zamykający. Nożowy zacisk typu IDC jednocześnie nacina izolację przewodu i zapewnia trwałe połączenie.

Przemyślany projekt sprzyja oszczędności materiału i estetyce instalacji. Rozplanowanie połączeń jest ułatwione, dzięki naniesionym na obudowie etykietom IN, LED, OUT i oznaczeniu polaryzacji. Trudno tu o pomyłkę. Gdyby się jednak zdarzyła, zacisk można otworzyć i wykorzystać ponownie. Przy zastosowaniu przewodu o przekroju 0.5mm2, wytrzymałość prądowa wynosi 6A. Maksymalne napięcie pracy to 150 V (wg normy EN 60598-1).

Złącze może pracować w stałej temperaturze do 100'C i wytrzymuje udary do 160'C.

Góra
Komentarze
Brak komentarzy, podziel się swoją opinią jako pierwszy....
Wideo
RELACJA Z TARGÓW ŚWIATŁO 2015
Targi Poznańskie - pasja w działaniu!

Kalendarium

Nowe firmy