9 mar 2015 / Zamel /

Lampa z mikrofalowym czujnikiem ruchu

Najskuteczniejszym sposobem oszczędzania energii przy oświetleniu ciągów komunikacyjnych jest zastosowanie opraw LED sterowanych za pomocą zaawansowanych mikrofalowych czujników ruchu. Zużycie energii podczas świecenia oprawy jest minimalne. Jednocześnie oprawa uruchamia się jedynie wówczas gdy potrzebne jest oświetlenie wybranego obszaru.

Foto: ZAMEL


W ofercie automatyki budynkowej firmy ZAMEL dostępne są najnowsze oprawy z wbudowanym mikrofalowym czujnikiem ruchu oraz promiennikiem LED Typu MCR-05. Oprawy idealnie sprawdzają się w przypadku oświetlenia na klatkach schodowych, korytarzach, pomieszczeniach garażowych itp. Duży zasięg działania czujnika (aż do 16m!), prosta instalacja oraz brak konieczności wymiany źródła światła sprawiają, że lampy LED z mikrofalowym czujnikiem ruchu MCR-05 to wygodny sposób na oszczędność. W ofercie automatyki budynkowej EXTA dostępne są także lampy MCR-04. Stanowią one kontynuację znakomitej serii opraw MCR-03. Lampę MCR-04 wzbogacono m.in. o: poszerzony zakres działania czujnika poprawione rozmieszczenie elementów oprawy tak by pod kloszem mieściły się źródła światła o większych gabarytach zwiększona precyzja nastawy czasu świecenia oprawy.
Oprawa oświetleniowa tego typu pozwala na budowę nowoczesnych, energooszczędnych instalacji oświetleniowych. W przypadku montażu lampy z czujnikiem ruchu MCR-04, nie ma konieczności prowadzenia dodatkowych przewodów do opraw oświetleniowych oraz rozbudowy instalacji oświetleniowej, Czujnik ruchu ukryty jest wewnątrz lampy, przez co nie jest widoczny dla osób poruszających się po obszarze, który czujnik nadzoruje. Rozwiązanie takie zwiększa bezpieczeństwo w pomieszczeniach - czujnik jest niedostępny dla intruzów i zapala światło automatycznie. Mikrofalowy (radarowy) czujnik ruchu cechuje się dużą czułością, brakiem wpływu na działanie temperatury i kierunku ruchu wykrywanego obiektu - każdy ruch zostaje przez urządzenie wychwycony. Lampa została zaprojektowana tak, by ułatwić instalację oraz eksploatację lampy. Urządzenie współpracuje z dowolnym źródłem światła montowanym na gwincie E27 do maksymalnej mocy 60W.

Dane techniczne:
 
Wymiary Ø 270 x 95  mm
Opakowanie zbiorcze 1  [szt.]
Okres gwarancji produktu 24  miesiące
Waga 1500  g
 
Znamionowe napięcie zasilania 220 ÷ 240  V AC
Zakres nastawy temperatury -10 ÷ 40  ºC
Moc obciążenia 60  W
Zakres nastaw czasu t płynnie  0.0 ÷ 15  min
Stopień ochrony obudowy IP20
Częstotliwość pracy 5,8  GHz
Pobór mocy 0,9  W
Zakres nastaw czujnika oświetlenia 3 ÷ 2000  lux
Strefa działania Ø  2 ÷ 16  m
Góra
Komentarze
Brak komentarzy, podziel się swoją opinią jako pierwszy....
Wideo
RELACJA Z TARGÓW ŚWIATŁO 2015
Targi Poznańskie - pasja w działaniu!

Kalendarium

Nowe firmy