26 lut 2015 / PZPO /

Najlepsza Inwestycja Oświetleniowa 2014

Polski Związek Przemysłu Oświetleniowego ogłosił wyniki XVII Konkursu na Najlepszą Inwestycję Oświetleniową 2014 roku oraz Najlepiej Oświetloną Gminę i Miasto 2014 roku.

Celem Konkursu jest promowanie inwestycji zwiększających bezpieczeństwo publiczne i bezpieczeństwo ruchu drogowego oraz mających wpływ na zwiększenie atrakcyjności i podkreślenie walorów miast i gmin lub poszczególnych obiektów architektonicznych. Komisja oceniała zgłoszenia również pod kątem zastosowania nowoczesnych i innowacyjnych rozwiązań technicznych oraz osiągniętych oszczędności zużycia energii elektrycznej.

Tegoroczni zwycięzcy Konkursu to:

W KATEGORII 1 (urzędy miast i gmin)

I nagrodę
Urzędowi Miasta Rzeszowa za oświetlenie drogowe wykonane w ramach rozbudowy Alei Rejtana i ulicy Lubelskiej oraz oświetlenie świąteczne miasta. Urząd Miasta Rzeszowa otrzymuje również III nagrodę za iluminację mostu Narutowicza.

I nagrodę
Urzędowi Miasta Łodzi za oświetlenie fragmentu ulicy Piotrkowskiej.

I nagrodę 
Urzędowi Miejskiemu w Świdnicy za oświetlenie i iluminację budynku dworca kolejowego w Świdnicy w związku z jego przebudową i rewitalizacją.

I Nagrodę
Urzędowi Miejskiemu w Wejherowie za iluminację fontanny w kanale Północnym na tere- nie Parku Miejskiego im. Aleksandra Majkowskiego.

II Nagrodę
Urzędowi Gminy Olsztyn za oświetlenie parku centralnego. Komisja podkreśliła innowacyjność inwestycji i jej energooszczędność.

II Nagrodę
Miejskiemu Zarządowi Dróg w Toruniu za iluminację kościoła Chrystusa Króla.

II Nagrodę
Zarządowi Terenów Publicznych w Warszawie za wykonanie oświetlania Ogrodu Krasińskich w ramach projektu jego rewitalizacji.

II Nagrodę 
Urzędowi Miasta Legionowo za oświetlenie ulic i skrzyżowań w ramach przebudowy układu komunikacyjnego ulic Jana III Sobieskiego, Parkowej, Lwowskiej oraz przebudowy skrzyżowania ulicy Cynkowej z Aleją Legionów.

Urzędowi Miasta Legionowo przyznano również Wyróżnienie za stworzenie specjalnego klimatu świetlnego poprzez montaż witraży w latarniach oświetleniowych na ul. Marszałka Józefa Piłsudskiego.

II Nagrodę 
Urzędowi Gminy Jarocin za oświetlenie ulic Bema i Solidarności oraz ulic na terenie osiedla Rzeczypospolitej a także ścieżki rowerowej Jarocin – Mieszków.

Wyróżnienie 
Urzędowi Gminy Ornontowice za budowę oświetlenia ciągu pieszego na terenie miasta.
W KATEGORII 5 (producenci sprzętu)

1.
Nagrodę główną firmie LUG LIGHT FACTORY Sp. z o.o. za wykonanie projektu i dostarczenie sprzętu oświetleniowego do Europejskiego Centrum Muzyki im. Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach.

Komisja podkreśliła wyjątkowy a zarazem funkcjonalny charakter klimatu świetlnego stworzony przez zastosowany sprzęt oświetleniowy.
2.
Nagrodę specjalną
Zakładowi  Produkcji  Sprzętu  Oświetleniowego  ROSA Stanisław Rosa za opracowanie i wykonanie stylizowanych słupów i wysięgników, które zostały zainstalowane  w Tychach na odcinku drogi krajowej nr 1 przebiegającej przez to miasto.
Komisja podkreśliła walory plastyczne i techniczne rozwiązania, które odwołuje się do herbu Tychów i ma decydujące znaczenie na wyróżnienie i rozpoznawalność tego odcinka drogi krajowej nr 1. Oceniane rozwiązanie przyczyniło się do uzyskania bardzo dobrego prowadzenia optycznego na tym odcinku drogi.

3. 
I nagrodę  
firmie LUG LIGHT FACTORY Sp. z o.o. za uzyskanie bardzo dobrych efektów oświetle- niowych i estetycznych na terenie zintegrowanego centrum komunikacji w Poznaniu.

4. 
II Nagrodę
firmie Schreder Polska Sp. z o.o. za zastosowanie opraw LEDowych do kompleksowego oświetlenia ulicznego miasta Rawa Mazowieckiego pozwalające na uzyskanie dużej (około 70%) oszczędności energii elektrycznej przy zachowaniu dobrych parametrów oświetlenia.

Uroczyste wręczenie nagród połączone z prezentacją nagrodzonych rozwiązań nastąpi w Warszawie w dniu 25 marca 2015 roku na specjalnej gali podczas XXIII Międzynarodowych Targów Sprzętu Oświetleniowego ŚWIATŁO 2015.    

Góra
Komentarze
Brak komentarzy, podziel się swoją opinią jako pierwszy....
Wideo
RELACJA Z TARGÓW ŚWIATŁO 2015
Targi Poznańskie - pasja w działaniu!

Kalendarium

Nowe firmy